Onyx - výrobky z kamene

Onyx je přírodní, kryptokrystalická odrůda křemene, která se tvoří v dutinách hornin, kde vzniká za nízkých teplot, jako sraženina silikátových roztoků.

Onyx nabízí široké spektrum tónů od hnědé přes medovou, bílou, zelenou až po rudou. Nejpozoruhodnější vlastností onyxu je však průsvitnost. Ta umožňuje podsvícení kamene a tím vytvoření jedinečného efektu, kdy intenzita světla způsobuje jemné změny struktury. Už od starověku je považován za polodrahokam a byl užíván k výrobě šperků a liturgických předmětů. V Číně byla z onyxu zhotovována soukromá pečeť čínských císařů, Joc-tu, a jak napsal Laars, nesměl proto nikdo z obyvatel Říše Středu pod trestem smrti podobné onyxové pečetidla užívat. Pozdně starověký mýtus vypráví o onyxu, že vznikl z nehtu Venušina, který jí svým šípem odstřelil Amor, a který spadl z nebes do řeky Gangy. Onyx býval označován za amulet přinášející štěstí, zvláště v lásce.

V naší nabídce naleznete ozdobné a dárkové předměty z onyxu, který byl vytěžen v nalezištích v Pákistánu. V místních manufakturách se z bloků vytěženého onyxu postupně odřezávají větší či menší části, které jsou pak dalším řezáním zpracovány v nejrůznější figurky, misky, těžítka, vázy, apod. Překrásná kresba onyxu spolu s vysokým leskem dává tomuto zboží nádech luxusu. Výrobky z tohoto polodrahokamu vždy patřily k tomu nejlepšímu, co se z orientu dováželo.

Naše nabídka

#

Vázy

#

Svícny, popelníky

#

Misky, tácy

#

Zvířata

#

Ostatní